KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 15774143
nr 1577 4143
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Gunga i träd. Signerad, numrerad 16/30, daterad 1981. Träsnitt, yttermått inklusive ram: 64x49 cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
500 kr
måndag 13 november 2023
kl 19:51:34
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko